“INTERNET WATCH FOUNDATION”

“Хүүхдийн бэлгийн хүчирхийллийн зураг, видео бичлэгийг интернетээс устгах,
урьдчилан сэргийлэх, мэдээлэл өгөх” системийг Монгол хэлээр репорт хийх боломжтой боллоо.
Зөрчил мэдээллэх

“МИНИЙ ГЭР – АЮУЛГҮЙ ОРЧИН” цахим захидлын уралдааны шалгаруулалтын дүн

Харилцаа холбооны зохицуулах хороо, БСШУЯ хамтран ерөнхий боловсролын сургуулийн сурагчдын дунд 2020 оны 3 дугаар сарын 12-оос 3  сарын 22-ны хугацаанд “Миний гэр – Аюулгүй орчин” цахим захидлын уралдааныг зарласан билээ.

Уралдаанд Улаанбаатар хот болон 21 аймгийн ерөнхий боловсролын сургуулийн бага ангийн 1311, дунд ангийн 1563, ахлах ангийн 890, нийт 3764 захидал хүлээн авсныг нэг бүрчлэн уншиж, 4 үе шаттайгаар үнэлэн дүнг гаргалаа.

Захидлыг үнэлэхэд удирдамжид заасан тавигдах шаардлагуудыг хангасан байдал, агуулга сэдвийн уялдаа холбоо, зөв бичих болон найруулга зүй, бага ангийн сурагчдын хувьд өөрийн санааг илэрхийлсэн байдал зэргийг харгалзан үзсэн.

Сүүлийн шатанд шалгарсан сурагчид:

Бага анги  
1 Х.Индра Улаанбаатар Хан-Уул Буянт ухаа цогцолбор 3-р анги Тэргүүн байр
2 А.Ариунбаяр Завхан Цэцэн-Уул   4-р анги Дэд байр
3 Я.Болор-Эрдэнэ Ховд Мөнххайрхан 12-р сургууль 5-р анги Гуравдугаар байр
4 М.Нинжинбаатар Завхан Улиастай Чандмань эрдэнэ 3-р анги  
5 Б.Энхрий Улаанбаатар Сонгинохайрхан ИЦ 5-р анги  
6

 

 

Н.Энх-Учрал Сэлэнгэ Баянгол   5-р анги  
7 Г.Энх-Амар Улаанбаатар Баянзүрх 14-р сургууль 5-р анги  
8 Б.Болор-Ундрах Хэнтий Мөрөн   2-р анги  
9 Ж.Хулан Өмнөговь Даланзадгад 5-р сургууль 5-р анги  
10 Б.Алтансарнай Дорноговь Эрдэнэ   5-р анги  
Дунд анги  
1 А.Үүрийнзаяа Дорноговь Их хэт   9-р анги Тэргүүн байр
2 А.Мөнх-Очир Улаанбаатар Сонгинохайрхан Ирээдүй цогцолбор 6-р анги Дэд байр
3 Т.Номин Улаанбаатар Баярзүрх 79-р сургууль 6-р анги Гуравдугаар байр
4 Д.Энх-Од Дорноговь Их хэт   9-р анги  
5 Б.Ананд Улаанбаатар Баянзүрх 55-р сургууль 6-р анги  
6 Б.Мөнгөнтуул Ховд Булган   7-р анги  
7 Т.Эгшиглэн Улаанбаатар Баянгол 93-р сургууль 8-р анги  
8 Н.Мөнхжин Сүхбаатар Онгон   9-р анги  
9 Б.Ундрал Сэлэнгэ Мандал 3-р сургууль 8-р анги  
10 Ө.Молоржин Дорноговь Сайншанд 1-р сургууль 8-р анги  
Ахлах анги  
1 Б.Хишигдүүрэн Говь-Алтай Цогт Баянтоорой тосгон 11-р анги Тэргүүн байр
2 Д.Сарангоо Улаанбаатар Баянзүрх 79-р сургууль 11-р анги Дэд байр
3 Г.Мядагмаа Дархан-Уул Дархан 4-р сургууль 11-р анги Гуравдугаар байр
4 Ариунгэрэл Улаанбаатар Баянгол Сэтгэмж цогцолбор 11-р анги  
5 Б.Бүтэнбаяр Сэлэнгэ Ерөө   12-р анги  
6 Э.Цэнгэлмөрөн Улаанбаатар Сүхбаатар   10-р анги  
7 П.Жаргалмаа Өвөрхангай Хархорин Орхон 12-р анги  
8 М.Бүрэн Сэлэнгэ Сант   11-р анги  
9 Ж.Өлзийжаргал Өвөрхангай Хужирт   11-р анги  
10 Ж.Пагма-Орлом Увс Улаангом 3-р сургууль 12-р анги  

 

Манай уралдаанд оролцсон бүх сурагчиддаа талархал илэрхийлье.

Харилцаа холбооны зохицуулах хороо

2020.04.01

Мэдээг хуваалцах:

Хэрэгжүүлсэн төсөл хөтөлбөрүүд